Sprawozdanie z wakacji – DOBRAWA


„Lato „lato...”
    Witamy serdecznie! Chcemy opowiedzieć, jak w tym roku spędziliśmy wakacje. Zacznijmy więc od kolonii. Jeden z nas wypoczywał w Białym Dunajcu 03-12.08.2017. Sześcioro z nas bawiło się świetnie na kolonii w Myczkowcach (07-20.08.2017.) Mieliśmy też na początku wakacji 05-07.07.2017 r. zaplanowany wyjazd do Zwierzyńca. Było nas siedmioro - plus oczywiście najważniejsi - organizatorzy Wujkowie: Tomasz i Wojciech. To tyle o wyjazdach grupowych.
    I jeszcze jedno: jeden z nas pod koniec lipca tydzień spędził na półkolonii w najlepszym rzeszowskim klubie sportowym SPIN, gdzie szkolił się ostro w tenisie ziemnym (jest prawie jak Federer po zajęciach). Tu chcemy podziękować cioci Gosi, bez której udział jednego z nas byłby niemożliwy.
    A co robiliśmy jeszcze? No więc, często kąpaliśmy się w basenie ogrodowym, z ciocią Terenią piekliśmy pyszne ciasteczka i ciasta (najlepszy był oczywiście piernik). Z wujkami: Wojtkiem i Tomaszem wyjeżdżaliśmy na wycieczki rowerowe. Z ciociami lub sami - najstarsi z nas wychodzili na zakupy do centrum. Nie zapomnieliśmy oczywiście o komputerach i wieczorami graliśmy w nasze ulubione gry. Ćwiczyliśmy pod czujnym okiem wujka Wojtka na siłowni biceps, triceps oraz „kaloryfer”. Jeździliśmy na rowerach, rolkach i deskorolkach (najmłodsi). Wychodziliśmy z ciociami do „Ogrodów Papieskich” „do Fantazji - młodsi z nas.
    Często bywaliśmy w kinie Helios na seansach filmowych. Kilka razy byliśmy na wycieczce przy fontannach: Multimedialnej w centrum miasta oraz fontannie przy Millenium Hall. Te wyjścia były połączone z degustacją lodów w Myszce oraz Zielonej Budce.
    Wujek Wojtek zrobił nam niespodziankę i zaprosił nas na wycieczkę w Prządki i do Rymanowa Zdroju. W Rymanowie odwiedziliśmy kolegów i koleżankę, którzy byli z nami, ale mieszkają już jako dorośli właśnie w Rymanowie Zdroju. Do tej pięknej miejscowości pojechaliśmy jeszcze z wujkiem Tomkiem (także w odwiedziny do naszych kolegów).
    Na koniec wakacji poszliśmy na mecz piłki nożnej Polska - Szwajcaria w ramach Mistrzostw Ośmiu Narodów.
    Tak po krótce wyglądały nasze wakacje. Dużo się działo - a teraz ,,Dzień dobry szkoło...”
Pozdrawiamy Wychowankowie DOBRAWY.
P. S. Bardzo duże podziękowania dla:
FANTAZJI Rzeszów
kina HELIOS Rzeszów
klubu SPIN Rzeszów
McDonald’s Rzeszów
    Dzięki Państwu nasze wakacje były urozmaicone i niezapomniane !!!


Sprawozdanie z wakacji – MIESZKO

 

    "Wakacje, wakacje, wakacje, góry , las..."- Tak to właśnie wyglądało w przypadku starszych wychowanków. Kuba był w lipcu na obozie harcerskim nad morzem, a w sierpniu wszyscy tradycyjnie pojechaliśmy na kolonię do Myczkowiec. Jak zwykle było fajnie, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie.

    Maluszki w tym czasie kąpały się w basenikach ogrodowych, bawiły się w "Fantazji" i na różnych placach zabaw, chodziły na lody i uczyły się trudnej sztuki jazdy na rowerkach, hulajnogach i innych pojazdach. Brały udział w różnych zajęciach i konkursach: plastycznych, komputerowych, puszczania baniek mydlanych czy rysowania kredą.

    Pomiędzy wyjazdami chodziliśmy do kina, na zakupy, jeździliśmy na rowerach, i piekliśmy ciasteczka. Byliśmy też na kilku krótkich wycieczkach, m.in. w Parku Papieskim i przy fontannach w Millenium Hall oraz na Żwirowni. A w wolnych chwilach graliśmy w różne gry planszowe i komputerowe. Dbaliśmy także o porządek na terenie naszego domu i ogrodu.

    A teraz nadszedł czas powrotu do szkoły i czekają nas nowe wyzwania.

    Składamy serdeczne podziękowania: Dyrekcji " Fantazji ", Dyrekcji kina "Helios" oraz wszystkim darczyńcom smakołyków, które umilały nam wakacje.