WAKACJE 2014
 

    Jak co roku każdy z nas wyczekiwał z niecierpliwością pierwszych dni wakacji, które zaczęły się dla nas odpoczynkiem w Sanatorium. Czworo wychowanków z „Dobrawy” i troje z „Mieszka” przebywało od 5 lipca do 1 sierpnia w Rabce Zdrój gdzie pod okiem specjalistów regenerowali swoje siły po chorobach i różnych infekcjach układu oddechowego. Ci, co zostali w naszym kochanym Rzeszowie nie nudzili się ani minuty: bawili się na placu zabaw, korzystali ze sprzętu sportowego, grali w piłkę nożną i koszykówkę, jeździli na rowerze. W upalne dni kąpaliśmy się w naszym ogrodowym basenie albo chodziliśmy na kąpielisko. Wychodziliśmy na różne wycieczki i spacery. Organizowaliśmy zabawy w piaskownicy, rysowaliśmy kredą na asfalcie. Bardzo często chodziliśmy do ulubionej „Zielonej Budki” na wspaniałe lody oraz do cukierni na ciasteczka. W domu, pod okiem wychowawców robiliśmy: tosty, frytki, zapiekanki, gofry, galaretki i sałatki owocowe. Małe dzieci mogły bawić się do woli w naszej dużej sali rehabilitacyjnej. Kiedy pogoda nie dopisywała organizowaliśmy wyjścia do kina. Nie zapominaliśmy oczywiście o naszych „ulubionych” komputerach - graliśmy w gry, korzystaliśmy z Internetu.
    W połowie lipca dziesięcioro dzieci wyjechało na dwa tygodnie na wspaniałą kolonię do Łeby. Kolonię sponsorowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Dla niektórych z nas była to pierwsza przygoda z morzem. Odwiedziliśmy port jachtowy "Marina", płynęliśmy statkiem wycieczkowym, podziwialiśmy ruchome wydmy, które są ewenementem przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego.
    18 sierpnia mieliśmy jeszcze jedną możliwość wyjechać na kolonię do Myczkowiec. Dzięki Caritas Diecezji Rzeszowskiej dziesięcioro wychowanków przez 9 dni mogło radośnie i aktywnie wypocząć w duchu modlitwy.
    Ostatnie dni wakacji poświęciliśmy na przygotowanie się do nowego roku szkolnego - skompletowanie podręczników i przyborów szkolnych.
    Atrakcyjnie spędzony czas dwóch miesięcy pozwolił nam wypocząć i zebrać siły na kolejny, nadchodzący rok szkolny.