Ferie zimowe 2009

    Ferie zimowe spędziliśmy bardzo ciekawie i wesoło. Dziękujemy firmie Provident, która przygotowała dla nas wspaniałe niespodzianki.
    W pierwszym tygodniu ferii uczyliśmy się jeździć na nartach pod okiem doświadczonych i sympatycznych instruktorów na stoku w Strzyżowie.
    Dla młodszych dzieci zorganizowano konkursy sprawnościowe, m.in. grę w kręgle, rzut do celu, rozpoznawanie przedmiotów dotykiem i inne. Wzbudziły one wiele emocji, a każdy zawodnik otrzymał nagrodę.
    Nasz „kącik kulinarny” cieszył się dużym powodzeniem, a szczególnie pieczenie pierniczków i ciasteczek oraz smażenie frytek. Było pysznie!
    Można było także wykazać się talentem w konkursach plastycznych. Cieszyły się one dużym powodzeniem wśród najmłodszych. Dzieci wykonały także maski karnawałowe, w których wspaniale bawiły się przy muzyce.
    Ponieważ pogoda dopisywała, jeździliśmy na sankach, biliśmy się śnieżkami i lepiliśmy bałwanki.
    Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkań z bajką, które nasze maluszki uwielbiają. Oglądaliśmy Królową Śniegu, Shreka, czytaliśmy baśnie braci Grimm, słuchaliśmy opowieści przed snem oraz bawiliśmy się w mini-teatrzyk ze znanymi postaciami z wierszyków J.Tuwima i J.Brzechwy.
    W drugim tygodniu ferii kontynuowaliśmy uprawianie sportów zimowych. Każdego dnia przez dwie godziny jeździliśmy na łyżwach na lodowisku przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Dla większości z nas było to doskonalenie posiadanych już umiejętności i miłe spędzenie wolnego czasu. Najmłodsza z nas, 6-letnia Ola, również radziła sobie na lodowej tafli.
    Wykonaliśmy również piękne walentynkowe upominki z masy solnej dla naszych najbliższych i przyjaciół. Serduszkami i różyczkami obdarowaliśmy także sympatycznych instruktorów jazdy na nartach. Serdecznie im dziękujemy za opiekę i profesjonalizm na stoku.
    Dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum odbył się turniej gier językowych: konkurs ortograficzny, Koło fortuny i Scrablle. Zwycięzcy sprawili wszystkim dużą niespodziankę.
    Popołudniami urządzaliśmy turnieje gier planszowych i logicznych, które stanowiły wspaniałą rozrywkę. Graliśmy m.in. w Osadników z Catanu, Othello, Batmana, a najmłodsi rywalizowali o tytuł najlepszego dentysty groźnego „krokodyla.”
    Z okazji walentynek wybraliśmy się na gorący deser do kawiarenki „Bazylia”. Wycieczka bardzo się podobała, deser był pyszny, humory wyśmienite.
    Rozpoczęliśmy także kurs tańca ulicznego pod okiem doświadczonych instruktorów. Ale o tym opowiemy później, gdyż naukę dopiero rozpoczęliśmy i wszystko jeszcze przed nami.
    Wzięliśmy także udział w II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w hali na Podpromiu. Mieliśmy okazję poznać wiele ras psów i ich umiejętności: pokaz posłuszeństwa, pokonywanie przeszkód, pokaz psów ratowników i inne. Wystawa bardzo się nam podobała, zwłaszcza że każdy z nas marzy o takim przyjacielu.
    Dzięki firmie Provident pojechaliśmy także na wycieczkę do stadniny koni Janiowe Wzgórza.
Dwa tygodnie odpoczynku minęły bardzo szybko. Zakończyliśmy je wspólnym konsumowaniem pizzy.
    Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspaniałym ludziom za sprawienie nam tak wielkiej frajdy i zorganizowanie takich ferii!