11-24.02.2013 r. Ferie zimowe z PROVIDENT-em. Nasz nieoceniony, wieloletni sponsor i tym razem nas nie zawiódł. Intensywny program na dwutygodniowe ferie zorganizowany i przygotowany przez Panią Basię i Pana Jurka rozpoczęliśmy w poniedziałek 11 lutego ścianką wspinaczkową na Politechnice Rzeszowskiej. Taki duży wysiłek fizyczny zarezerwowany był dla starszych wychowanków – natomiast małe dzieci odwiedziły Centrum Zabaw FANTAZJA na Podpromiu.
    Drugi dzień ferii to seans filmowy z Hobbitem w roli głównej w kinie Helios, a dla maluchów seans bajkowy.
    Kolejny dzień tj. 13 lutego rozpoczął się wyjazdem do kompleksu basenów w Strzyżowie, gdzie mogliśmy skorzystać między innymi z części rekreacyjnej, w której znajduje się odcinek z silnym prądem wodnym, gejzerami oraz zjeżdżalnie. Maluchy kolejny raz odwiedziły Fantazję na dłużej, bo aż na dwie godziny.
    Czwartek rano 14 lutego firma PROVIDENT ofiarowała naszym dzieciakom poczęstunek w Restauracji Mc Donald’s przy ul. Lwowskiej – każde dziecko otrzymało kuferek atrakcji. W godzinach popołudniowych pojechaliśmy na lodowisko przy ul. Wyspiańskiego. Wielu z nas znacznie poprawiło swoja technikę jazdy na łyżwach oraz zawarło ciekawe znajomości.
    W piątek Pani Basia z Panem Jurkiem zorganizowali nam w naszej placówce „Bal Walentynkowy” z masą atrakcji i ciekawych konkursów. Cała zabawę poprowadzili profesjonalni animatorzy.
    W sobotę popołudniu kilkoro z nas pogłębiało naukę pływania na rzeszowskim DELFINIE.
Jak widać każdy dzień wypełniony był wieloma atrakcjami i pierwszy tydzień ferii zimowych zleciał jak jeden dzień.
    Kolejny tydzień rozpoczęliśmy zabawą w kręgle w rzeszowskiej GALAKTYCE. Maluchy znowu pojechały do Fantazji, a starsze dzieci pływały na basenie DELFIN.
    We wtorek byliśmy ponownie w kinie HELIOS w Galerii Rzeszów na filmie animowanym pt.: „Ralph Demolka” – bajka opowiadała o znaczeniu i sile prawdziwej przyjaźni. W godzinach popołudniowych kilkoro z nas wybrało się na basen DELFIN.
    W środę pojechaliśmy na lodowisko kryte do Dębicy. Przed dwugodzinną jazdą na łyżwach wzmocniliśmy się poczęstunkiem w Restauracji Mc Donald’s. Na lodowisku dane nam było zobaczyć końcówkę treningu drużyny hokejowej. Zabawa była przednia, można było jeździć w bluzie, bez czapek, podglądając technikę jazdy wprawionych łyżwiarzy i obserwować technikę czyszczenia lodu. Szkoda, że u nas w takim dużym mieście nie ma krytego lodowiska, z którego można by było korzystać przez cały rok.
    Ferie się powoli kończą, a u nas atrakcji ciąg dalszy: tym razem rano i popołudniu pływanie na basenie DELFIN.
    Gwoździem programu zimowego wypoczynku był kulig w Leśnej Woli. Na miejscu zwiedziliśmy stajnie koni, jeździliśmy wierzchem na Parkurze, zjedliśmy kiełbaski z grilla i przejechaliśmy rundkę kuligiem po pobliskich polach. Dziękujemy właścicielom stadniny w Leśnej Woli za możliwość bezpłatnego pobytu i szereg atrakcji.
    W sobotę tuż przed nauką w nowym semestrze roku szkolnego 2012/2013 po raz kolejny byliśmy na basenie.
    Dodatkowo, dzięki uprzejmości Mc Donald’s Polska z siedzibą w Warszawie mieliśmy okazję do bezpłatnego skorzystania z oferty Restauracji McDonald’s w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej w dniach 16 i 23 lutego. Przygotowano dla nas pyszne zestawy Happy Meal, za które serdecznie dziękujemy.
    Tylu atrakcji naprawdę nie spodziewaliśmy się, dzieciaki były zachwycone, nie miały czasu myśleć, że nie mogą tego czasu spędzić w domu rodzinnym.
    Pani Basia doskonale wyczuwa potrzeby naszych podopiecznych i wspólnie z Panem Jurkiem spełniają ich marzenia.
    Dziękujemy Wam Kochani za dobroć serca, poświęcone siły i czas, przywołanie na buzie dzieciaków doświadczonych przez los uśmiechu i szczęścia. Ta radość wróci do Was i Waszych Rodzin z podwójną siłą.
    Do zobaczenia za rok!

                                                            Dyrektor, wdzięczni Wychowankowie i Wychowawcy
                                                                Domu Dziecka „MIESZKO” w Rzeszowie