9 maja 2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Była ona możliwa dzięki organizatorom akcji „Adwentowe granie 2014”- Pani Katarzynie Żebrakowskiej, Panu Piotrowi Orlewskiemu oraz Panu Piotrowi Czarneckiemu.
    Wycieczkę rozpoczęliśmy tradycyjnie od Barbakanu i przez Bramę Floriańską udaliśmy się na Rynek Główny. Tam wysłuchaliśmy na żywo hejnału i zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz podziwialiśmy zabytkowe kamieniczki.
    Pamiątki z wycieczki kupiliśmy oczywiście w Sukiennicach. Na krakowskim rynku panuje niezwykła atmosfera, która także i nam się udzieliła. Wycieczce towarzyszyła pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała nam o historii i zabytkach Krakowa. W drodze na Wzgórze Wawalskie wstąpiliśmy do Collegium Maius - najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udało nam się wysłuchać tam pieśni akademickiej Gaudeamus Igitur wygrywanej przez zegar oraz zobaczyć wychodzące wówczas figury: królowej Jadwigi, króla Władysława Jagiełło, ... Melodię wygrywaną przez zegar podchwycili obcojęzyczni turyści, co podkreśliło także wyjątkowość tego miejsca. Być może kiedyś także i my będziemy studentami tej uczelni. Na Wzgórzu Wawelskim zwiedziliśmy piękną Katedrę, miejsce pochówku wielu królów i znanych, wybitnych osób. Później zeszliśmy do jaskiń i odwiedziliśmy smoka, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Kiedy smok niespodziewanie zionął ogniem, młodsi uczestnicy naszej wycieczki trochę się wystraszyli.
Później zjedliśmy pyszny obiad w restauracji Marchewka z Groszkiem. Tam pani przewodnik przeprowadziła quiz o Krakowie. Zapamiętaliśmy dużo informacji i wypadliśmy chyba dobrze. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody. Dziękujemy właścicielom restauracji oraz obsłudze za miłą atmosferę i pyszny obiad. Ale to jeszcze nie koniec wycieczki. Po obiedzie zwiedziliśmy Kazimierz z zabytkowymi synagogami i kościołami. A potem czynnie odpoczywaliśmy w Aqua parku. Zjeżdżaliśmy na małych i dużych zjeżdżalniach, walczyliśmy z falami, prądami i piratami oraz oczywiście pływaliśmy.
    Jeszcze raz gorąco dziękujemy organizatorom naszej wycieczki, a szczególnie Panu Piotrowi Czarneckiemu, który towarzyszył nam w tej wyprawie.
    Wycieczka do Krakowa była dla nas wspaniałym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń… DZIĘKUJEMY! Wychowankowie Domu dla Dzieci „MIESZKO” i „DOBRAWA”.