Dnia 06.06.2011 r. w ramach wizytacji kanonicznej parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Domu dla Dzieci i Młodzieży „Mieszko” w Rzeszowie odwiedził Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Górny.
    „Bądź pozdrowiony gościu nasz...” słowami tej pieśni Księdza Biskupa Kazimierza Górnego, ks. Prałata, Proboszcza Parafii Św. Michała Stanisława Poterę i ks. Michała – misjonarza z Czadu gorąco przywitały zgromadzone dzieci i pracownicy. Następnie głos zabrała dyrektor Domu Dziecka „MIESZKO” Urszula Polanowska, która w swoim wystąpieniu przedstawiła sprawozdanie z działalności placówki od czasu ostatniej wizyty Ks. Biskupa, podziękowała za pamięć i okazywane wsparcie. Kolejnym punktem spotkania był program artystyczny zaprezentowany przez podopiecznych „Mieszka”. Goście i wszyscy zebrani byli ogromnie wzruszeni występem dzieci, szczególnie tych najmłodszych.
    Ksiądz Biskup Kazimierz Górny podziękował za piękne przedstawienie, zwrócił uwagę na wyczuwalną rodzinną atmosferę panującą w placówce, pobłogosławił dzieci i rozdał pamiątkowe obrazki. Spotkanie zostało zakończone wspólnym poczęstunkiem. Czas upłynął bardzo miło
w serdecznej i zarazem wyjątkowej atmosferze. Ten niezwykły dzień był bardzo ważnym wydarzeniem w życiu mieszkańców domu dziecka i na długo pozostanie w ich pamięci.