6.01.2015 r. - Z okazji święta Trzech Króli powstał wiersz autorstwa naszej wychowanki Izy
 z Domu dla Dzieci „Dobrawa” :

Gdy święto Trzech Króli nadeszło,
do kościoła Św. Jadwigi
dużo osób weszło.
Dzieci od nas też przybyły,
pięknymi jasełkami pokłon Jezusowi złożyły,
chociaż lekką tremę miały,
to i tak z występem radę sobie dały.
Piękną historię ludziom pokazali,
świetnymi aktorami się okazali.
Anioły i dzieci pięknie kolędy śpiewały
Trzej królowie i pasterze
dobre rady miały.
Występ wszystkim się podobał,
uśmiech na twarzach ludzi wywołał,
wszyscy brawami nam podziękowali,
a na koniec kolędę z nami zaśpiewali.

    Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwsi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt , już tradycyjnie, jak co roku dzieci i młodzież pod opieką wychowawców przygotowały jasełka, które przybliżyły atmosferę tego szczególnego okresu. 6 stycznia na zaproszenie i dzięki uprzejmości ks. Janusza Kosiora – proboszcza kościoła akademickiego pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie po raz pierwszy dwa domy dziecka: Dom dla Dzieci „Mieszko” i Dom dla Dzieci „Dobrawa” wspólnie prezentowały przedstawienie. Aktorzy wcielili się w postaci: aniołów, pasterzy, królów, dzieci, Józefa, Maryi.
Jasełka ukazane były w dwóch odsłonach na Mszy Św. o godz. 12:00 i o godz. 14.00. Swoje role dzieci odgrywały z dużym zaangażowaniem i sercem.
Składamy serdeczne podziękowanie księdzu proboszczowi za zaproszenie i pamięć o naszych placówkach. Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mieli okazję wystąpić z kolejnym repertuarem. Do zobaczenia za rok...
Wychowankowie z DOBRAWY i MIESZKA.