W ubiegłym roku szkolnym 2011/2012 przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele Hotelu InterContinental w Warszawie zwrócili się do Dyrekcji naszej placówki o wykonanie 30 ozdób choinkowych, które miały być „zlicytowane” wśród gości hotelowych. Koszt licytacji przeznaczony był na sfinansowanie marzeń mikołajkowych naszych wychowanków.
    Dzieciaki napisały kolorowe listy do warszawskiego Mikołaja. Na wiele z nich Mikołaj odpisał osobiście.
    Jeszcze przed Nowym Rokiem w obecności przedstawicieli InterContinentalu wręczone zostały wymarzone, bardzo cenne prezenty. Radościom, śmiechom i podziękowaniom nie było końca.
    W tym roku ponownie poproszono nasze dzieciaki, o podobne ozdoby. Tym razem zgromadzona kwota przeznaczona zostanie na atrakcyjną wycieczkę do Warszawy z noclegiem w Hotelu InterContinental.
    Termin wykonania prac był krótki, ale dzieci chętnie pracowały do późnych godzin nad perfekcyjnym wykonaniem prac.
    Udało się wykonać ponad 30 ozdób w różnym materiale plastycznym. Mamy nadzieję, że goście hotelowi docenią twórczość artystyczną dzieci, a pomysły ozdób choinkowych ich zachwycą.
    Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci hojnym darczyńcom za cenne dary, ale przede wszystkim za spowodowanie, że jeszcze jeden dzień w ich małym, a jakże już dorosłym życiu przywoła na ich buzi radość i uśmiech.
    Jednocześnie wszystkim gościom, pracownikom oraz Dyrekcji Hotelu życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wiele pomyślności w życiu osobistym i zawodowym w Nowym 2013 Roku.

Wdzięczni wychowankowie, Dyrekcja i pracownicy Domu Dziecka „MIESZKO” w Rzeszowie.