4.12.2019 r. - Przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w naszym domu dosyć wcześnie bo już 4 grudnia. Tego dnia odwiedziła nas grupa młodzieży z IV klasy Zespołu Szkól Gospodarczych w Rzeszowie. Okazją do kolejnego już wspólnego spotkania były zaplanowane wcześniej zajęcia kulinarne, a ich tematem - pieczenie świątecznych pierniczków.

    Na początku zostaliśmy poczęstowani pysznym piernikiem, który nasi goście specjalnie dla nas upiekli i przynieśli ze sobą. Był to też czas rozmów i wzajemnego poznania się. W kolejnej części tego radosnego spotkania przystąpiliśmy do pracy. Wszyscy ochoczo wałkowali ciasto, aby potem wykrawać gwiazdki, serca, dzwoneczki, domki i inne kształty ciasteczek. Chłopcy zabrali się do przygotowania kolorowego lukru i po upieczeniu pierniczków puściliśmy wodze naszej fantazji dekorując je w przeróżny sposób. Tradycyjnie jak co roku kolorowe ciasteczka powiesimy na choince, a ich zapach będzie długo roznosił się w naszym domu.

    Dziękujemy młodzieży za poświęcony nam czas, spędzony aktywnie w domowej atmosferze, który wprowadził nas w radosny klimat przygotowań i oczekiwania na zbliżające się święta.