Dnia 04.06.2012r. z okazji Dnia Dziecka wychowankowie naszego domu zostali zaproszeni przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego na inscenizację „Kopciuszka”. Na spektakl udali się prawie wszyscy wychowankowie – mali i duzi.

    Losy Kopciuszka są nam wszystkim dobrze znane. Gnębiona przez macochę i złośliwe siostry przyrodnie dziewczyna pragnie, jak wszystkie młode panienki w mieście, udać się na bal do księcia. Z pomocą przychodzi jej Dobra Wróżka, która wyposaża sierotkę w piękną suknię, szklane pantofelki oraz przykazanie – musi wrócić do domu przed północą, zanim czar zdąży prysnąć. Uciekając w pośpiechu, wraz z dwunastym biciem zegara, Kopciuszek gubi na schodach swój pantofelek, dzięki czemu oczarowany młodą dziewczyną Książę będzie miał szansę znów spotkać tajemniczą nieznajomą – wystarczy tylko odnaleźć panienkę, na której drobniutką stopę będzie pasować porzucony bucik. Oczywiście po wielu poszukiwaniach nadobny młodzian dociera wreszcie do domu Kopciuszka, gdzie – ku zazdrości sióstr i macochy – okazuje się, że to właśnie dobra i skromna sierota zostanie żoną Księcia.
    Ten klasyczny schemat studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego przedstawili w języku angielskim. Mimo tego, że większość odbiorców języka nie znała, nikt się nie nudził. Dobrą zabawę zapewnił cały szereg zabiegów scenicznych - wpadające w ucho piosenki, efektowne tańce, piękne stroje, wspaniała gra aktorska. Grupa młodych artystów robiła wszystko z urzekającą lekkością i radością wzbudzając zainteresowanie i sympatię u dzieci.
    Po spektaklu odbył się słodki poczęstunek i wspaniała zabawa przy muzyce. Wszyscy dobrze się bawili.

    Pomysłodawcom i realizatorom imprezy serdecznie dziękujemy.