Z okazji wizytacji Parafii pw. Św. Michała Archanioła we wtorek w słoneczne południe 4 kwietnia 2016 roku zawitał do naszej placówki znamienity gość – Jego Ekscelencja ks. Biskup Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej w towarzystwie księdza prałata Stanisława Potery.
    W progach naszej placówki księdza Biskupa przywitała dyrektor Urszula Polanowska z wszystkimi podopiecznymi i z przedstawicielami grona pracowników.
    Ksiądz Biskup w wielkim skupieniu obejrzał program artystyczny przygotowany przez dzieci z Domu dla Dzieci „Mieszko” i Domu dla Dzieci „Dobrawa” poświęcony 1050 Rocznicy Chrztu Polskiego.
    Jego Ekscelencja obdarował wszystkich obrazkami, zapewnił o swojej modlitwie i pamięci. Na długo zapamiętamy Jego pogodne oblicze i słowa, które do nas skierował.
    Był też czas na wspólne zdjęcie oraz na złożenie pamiątkowego wpisu do naszej księgi gości przez Jego Ekscelencję. Ksiądz Biskup wspólnie z wszystkimi zebranymi zasmakował wypieków przygotowanych na tę okazję podczas zajęć kulinarnych wychowanków z Domu dla Dzieci „Mieszko” i „Dobrawa”.
    W rozmowie z Jego Ekscelencją mogliśmy doświadczyć ciepła, ojcowskiej troski a przede wszystkim dobrego humoru.
    Jesteśmy wdzięczni, że to właśnie naszą placówkę zaszczycił swoją obecnością i błogosławieństwem ksiądz Biskup Jan Wątroba.