28.05.2017 r. - Na zaproszenie Pana Jana Nowary - Dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie sześciu naszych wychowanków miało okazję obejrzeć premierowe przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Adaptację komiksu Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza pełną humoru i niezwykłych zwrotów akcji wyreżyserował Sławomir Gaudy.
    Z zaciekawieniem zasiedliśmy w pierwszym rzędzie Dużej Sali Teatru, która była wypełniona po brzegi młodą widownią. Takiego Koziołka Matołka jeszcze nie widzieliśmy! Sprytny, choć nie najmądrzejszy, z dużym poczuciem humoru wyrusza na podbój świata z Koziej Wólki do Pacanowa. „Po drodze” odwiedza Warszawę, Stany Zjednoczone, Afrykę, Azję a nawet Księżyc. Przez nieroztropność i swoje figle wpada nieraz w tarapaty, ale zawsze udaje się mu wybrnąć z trudnej sytuacji.
    Przedstawienie bardzo nam się podobało – a szczególnie Koziołek, którego perfekcyjnie zagrał Mateusz Mikoś. Były to dla nas wspaniałe chwile spędzone w wesołej atmosferze. Na takim spektaklu jeszcze nie byliśmy!
    Wszystkim aktorom i reżyserowi przedstawienia oraz Dyrektorowi – Panu Janowi bardzo serdecznie dziękujemy.