23-24.06.2010 r. – Już po raz kolejny dzięki uprzejmości firmy Provident nasi wychowankowie mogli uczestniczyć w dwudniowej wycieczce. Tym razem odwiedziliśmy Szczawnicę.
    Pierwszego dnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy w drogę. Najpierw pojechaliśmy do Nidzicy obejrzeć ruiny zamku, a następnie udaliśmy się do Czorsztyna. Mieliśmy tam okazję zwiedzić piękny zamek, z którego podziwialiśmy panoramę Zalewu Czorsztyńskiego i zaporę. W oddali widać już było Tatry. Po południu pojechaliśmy na przystań flisacką w Kątach, skąd wypłynęliśmy tratwami w rejs po Dunajcu. Wszyscy byli zachwyceni krajobrazem Pienińskiego Parku Narodowego. Wieczorem przybyliśmy do Szczawnicy i po kolacji udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
    Następnego dnia po śniadaniu zwiedziliśmy Szczawnicę i udaliśmy się marszowym krokiem na Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin Środkowych, z którego rozpościera się doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce i Beskid Żywiecki. Po obiedzie zwiedziliśmy jeszcze Wąwóz Homole oraz klasztor kartuzów i kamedułów – Czerwony Klasztor na Słowacji. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Nowym Sączu na ostatni posiłek. Wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Rzeszowa.
    Gorąco dziękujemy firmie Provident za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji wyjazdu!