Wieczerza Wigilijna

    22 grudnia o godzinie 14-tej w naszym Domu zebraliśmy się wszyscy na Wieczerzy Wigilijnej. Zaszczyciło nas swoją obecnością i podzieliło się z nami opłatkiem wielu znamienitych gości: Jego Ekscelencja ks. Biskup Kazimierz Górny z sekretarzem, Pani Luciana Rozborska- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Pan Dariusz Tracz- Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i jak co roku ks. Prałat Stanisław Potera - Proboszcz naszej Parafii Św. Michała Archanioła wraz z ks. Łukaszem Brągielem. Nie zabrakło także naszych dorosłych i usamodzielnionych już wychowanków, którzy towarzyszą nam nadal w ważnych chwilach.
    Po podzieleniu się opłatkiem i udzieleniu błogosławieństw starsi wychowankowie umilili ten niezwykły wieczór jasełkami. Siedząc przy wigilijnym stole opowiedzieli o tradycjach, zwyczajach z punktu widzenia kilku pokoleń. Jak to w życiu bywa, były i chwile zadumy i żywego humoru. Jasełkom towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd. Wzruszyliśmy się wszyscy słuchając ślicznego głosu jednej z naszych najstarszych wychowanek Izy i jej młodszej siostry Oli.
    Potem przy pięknie zastawionych stołach spożywaliśmy pyszne potrawy wigilijne przygotowane przez pracowników kuchni w naszym Domu. Był barszczyk i pierogi, ryba, gołąbki, ciasta i kompot z suszonych owoców. Panowała pogodna, rodzinna atmosfera i świąteczny nastrój.
    Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!