W dniu 15.12. 2017 r .braliśmy udział w Spotkaniu Młodzieży Podkarpacia pod nazwą " W drodze ku dorosłości ", które odbyło się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

    Wydarzenie to zostało zorganizowane przez pełnomocnika Wojewody Podkarpackiego do spraw Rodzin, Wydział Polityki Społecznej P U W i Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart, która zapowiadając blok tematyczny związany z etosem służby podkreśliła ważną rolę służb mundurowych w systemie bezpieczeństwa publicznego. Przekazała również wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie przed zgromadzoną młodzieżą wystąpili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz żołnierze. Zaproszeni goście opowiedzieli o realizowanych przez siebie zadaniach i codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa województwa. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na nasze pytania dotyczące warunków, które trzeba spełniać aby dostać się do danej formacji.

    Po krótkiej przerwie na posiłek odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które przeprowadziła Akademia Pozytywnej Profilaktyki. Całość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego z Górna " Młody Duch i Przyjaciele".

    Ostatnią atrakcją tego dnia był seans filmowy najnowszej części "Gwiezdnych Wojen" w kinie HELIOS.

    Udział w spotkaniu wzbogacił nas o ciekawe doświadczenia i wiedzę, która z pewnością przyda się nam w dorosłym życiu.