15.05.2012 r. - Już od ośmiu lat uczestniczymy w zajęciach bibliotecznych, które odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia 3 przy ulicy Krzyżanowskiego 6 w Rzeszowie. Do zajęć tych zachęciła nas ciocia Agata i z nią raz w miesiącu udajemy się do biblioteki.
    Przychodzimy do niej, oddajemy pożyczone książki, opowiadamy o ich treści. Następnie w specjalnie przygotowanym do zajęć pokoiku uczestniczymy w zajęciach. Zwykle słuchamy wybranych utworów czytanych przez Panią bibliotekarkę. Wypowiadamy się na temat usłyszanych treści, by następnie zapamiętane fragmenty przenieść na kartkę papieru za pomocą flamastrów, farb czy kredek. Na zakończenie bawimy się wspólnie w różne gry i zabawy integracyjne, pożyczamy książki do domu i żegnamy się do następnego spotkania. Bardzo chętnie uczestniczymy w zajęciach w bibliotece i z niecierpliwością pytamy ciocię Agatę, kiedy pójdziemy znowu. Bardzo lubimy też bibliotekarkę- Panią Renatę, która z nami prowadzi zajęcia.
    Już trzeci raz w tym roku uczestniczyć będziemy w akcji „Z książką przez świat” organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wraz z innymi uczestnikami przejdziemy w kolorowym, bajkowym korowodzie z budynku głównego WiMBP przy ul. Sokoła 13 do Teatru Maska. Tam spotkamy się z pisarzami książek dla dzieci- Barbarą Gawryluk, Izabelą Klebańską, Renatą Piątkowską, Natalią Useńko i Pawłem Wakulą. Będziemy oglądać występy artystyczne i uczestniczyć w konkursach z nagrodami, które przeprowadzać będą bajkowe wróżki. Co roku z imprez tych wracamy zadowoleni i z nagrodami.