13-26.01.2020 - Tegoroczne ferie wychowankowie Domu dla Dzieci „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” rozpoczęli od tygodniowego wyjazdu ze Stowarzyszeniem „SwimTri”. Dwanaścioro podopiecznych, wyposażonych w odpowiedniej jakości odzież udało się w Bieszczady, na obóz sportowy do Ustrzyk Dolnych. Plan wyjazdu był jasno sprecyzowany i zakładał dużo aktywności ruchowej, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Codziennie rano, tuż po śniadaniu dzieci wychodziły na cztery godziny na stok narciarki, po obiedzie miały półtora godzinne zajęcia pływackie, a po kolacji godzinne wyjście na lodowisko. Dzięki wykwalifikowanej kadrze instruktorów i ich indywidualnemu podejściu do każdego dziecka, nasi podopieczni nauczyli się jeździć na nartach, doskonalili technikę pływania kraulem i stylem klasycznym oraz jazdę na łyżwach. Udało im się również zdobyć pieszo szczyt „Małego Króla”. Czołową zasadą podczas obozów ze „SwimTri” jest także odpoczynek od Internetu i telefonów komórkowych. I tak, wszystkie dzieci po przyjeździe na miejsce złożyły telefony do instruktorów i otrzymywały je tylko wieczorami, na rozmowę z bliskimi. Obóz zakończyła nocna jazda na nartach, połączona z ogniskiem i obserwacją gwiazd.

    Oprócz wyjazdu, na podopiecznych „Mieszka”, „Dobrawy” i „Bolesława” czekały również inne ciekawe atrakcje. Młodsze dzieci korzystały z kojącego kontaktu ze zwierzętami podczas alpakoterapii i dogoterapii. Starsi wychowankowie wychodzili do Multikina, byli w kręgielni „Kula”, w parku trampolin „Fly Park” oraz na lodowisku działającym przy „Millenium Hall”. Po zakończonej jeździe na łyżwach zostali także zaproszeni na gorącą czekoladę do „LoveBar”.

    Jak co roku nasi mali artyści wystąpili z programem jasełkowym w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołków i dzieci z różnych stron świata przeplatana była kolędami i pastorałkami.

    W trakcie ferii gościliśmy również studentów z Koła Naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego „Matrix”, którzy poprowadzili grę planszową. Ferie zakończył wyjazd do stadniny koni „Janiowe Wzgórze”, podczas którego osiemnaścioro dzieci jeździło na koniach, a następnie smażyło kiełbaski nad ogniskiem. Po tak ciekawie spędzonych feriach, wychowankowie „Mieszka”, „Dobrawy” i „Bolesława”, pełni sił i zapału wracają do szkoły, choć z wytęsknieniem oczekują już wakacyjnego odpoczynku.