13.06.2012 – XII Igrzyska dla domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych w Frysztaku. To dzień popularyzacji aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz integracji osób niepełnosprawnych z wychowankami domów dziecka. Igrzyska odbyły się na obiektach sportowych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Frysztaku przy współudziale Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego.
    Na ten dzień czekaliśmy wiele dni, by móc sprawdzić swą siłę i sprawność fizyczna w zawodach sportowych. Konkurencje zawarte w programie miały charakter rywalizacji indywidualnych. O atrakcyjność igrzysk może świadczyć różnorodność konkurencji sprawnościowych w których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Należały do nich: zwinnościowy tor przeszkód, wspinanie po linie na czas, wojskowy tor przeszkód, wyścigi w płetwach z jajkiem na łyżeczce, strzały kijem hokejowym do celu, walki „kogutów” na równoważni, skok w dal z miejsca, rzut piłką ręczną do celów zawieszonych w bramce, trafianie do celu w zwisie za pomocą nóg, podciąganie na drążku, trafianie woreczkami do celu, kręgle, wyścigi w workach na czas, rzuty gumowym kółkiem ringo do celu, wieloboje lekkoatletyczne. Mnogość konkurencji wynikała również z podziału na płeć oraz trzy kategorie wiekowe. Najwięcej uśmiechu na twarzy przyniosło zespołowe przeciąganie liny.
    Nasza drużyna po owocnych rywalizacjach prowadzonych w atmosferze fair play (czyli postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę) dokonała rzeczy niebywałych, zdobywając w większości konkurencji zasłużone medale oraz dyplomy. Nasi podopieczni stawali wielokrotnie na podium co świadczy o ich wyjątkowych zdolnościach sportowych oraz odpowiednim przygotowaniu do igrzysk. Przywieźliśmy z sobą całą paletę medali oraz nagrody w postaci piłek sportowych i paletek do tenisa stołowego. Kontynuujemy swoje treningi by utrzymać formę na następne zawody. Dziękujemy za świetnie zorganizowane igrzyska sportowe.