• 12-13.06.2008 r. Z okazji Dnia Dziecka nasi wychowankowie wzięli udział w kolejnej dwudniowej wycieczce. Dzięki uprzejmości firmy Provident pierwszego dnia dzieci bawiły się i odpoczywały w parku wodnym w Krakowie. Wszystko tutaj mieniło się kolorami a dzieci miały szaloną zabawę na zjeżdżalniach, jacuzzi, ścianach wspinaczkowych itp.Następnie pojechaliśmy do Inwałdu do Parku Miniatur. Tam obejrzeliśmy modele najsłynniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Podziwialiśmy takie budowle jak: Coloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Wieżę Eiffla itp. Noc spędziliśmy w schronisku młodzieżowym.
    Kopalnia soli w Wieliczce to kolejny punkt na naszej trasie. Dzieci z dużym zaciekawieniem zwiedzały tajemnicze, niepowtarzalne podziemne miasto. Oprócz maszyn i urządzeń górniczych, kaplic z rzeźbami i płaskorzeźbami solnymi, jezior solankowych pojawiły się postacie z baśni np. duch skarbnik, soliludki czy solizaury.
    By znieść trudy wycieczki Restauracja SPHINX zaserwowała uczestnikom wycieczki pyszne danie i deser. Bardzo miła obsługa na długo pozostanie w naszej pamięci.
    Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń a zakupione pamiątki będą im to przypominać.